Anasayfa  |   İletişim  | EN
Türk Dili ve Edebiyatı
YÖK ATLAS
Türk Dili ve Edebiyatı % 100 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 50 Burslu
Türk Dili ve Edebiyatı % 25 Burslu
Tarih % 100 Burslu
Tarih % 50 Burslu
Tarih % 25 Burslu
Psikoloji % 100 Burslu
Psikoloji % 50 Burslu
Psikoloji % 25 Burslu
Psikoloji
Bilim Tarihi (Tam Burslu)
  YÖK ATLAS
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın

Temel Yaklaşım

Türk dili ve edebiyatının yüzyıllar içine yayılmış zengin birikimini birbirinden kopuk değil, tamamlayıcı ve bütünleyici bir süreklilik içinde görmek ve ele almaktır.

Eğitim

Bölümümüzde verilen eğitimin bir ayağında Türk dili ve Edebiyatı metinlerini tarihsel dönemleri içinde edebî ve filolojik bağlamlarında incelemek vardır. Ayrıca hangi dönemde yazılmış olursa olsun, metni bir edebî yaratıcılık ürünü olarak görüp öyle değerlendirmek, önemsediğimiz bir tutumdur. Aynı tutum öğrencilerimizi eğitmemize de temel olmuştur. Onların, ayrı ayrı bireyler olarak, "biricik" olduklarını düşünüyoruz. Her öğrencimiz, yeteneğini kendine has taraflarıyla, orijinalliği içinde ifade etme ve geliştirme fırsatını sağlayacak ortamı bölümümüz çatısı altında hazır bulmaktadır.

Mezunlarımızı Bekleyen Fırsatlar

Bölümümüz mezunları yetkin bir kariyer, iyi bir araştırmacılık yanında üstün bir edebî zevk, eleştirici bir dikkat sahibi olarak da yetişmekte, alanıyla ilgili bilimsel çalışmalar yapmaya hazır bir donanım edinmektedir. Akademik hayata atılmak, eğitimci olmak, Kültür ve Millî Eğitim Bakanlıkları bünyesinde çalışma imkânlarını yakalamak, basın ve yayın dünyası içinde aktif rol almak, sahip olduğu yabancı dil sayesinde uluslararası kuruluşlar aracılığıyla yurt dışı imkânlarını kullanmak mezunlarımızın seçenekleri arasındadır.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi